www.ekranyakustyczne.net
 
http://www.stalem.pl
kliknij i dowiedz się więcej
 

Ekrany akustyczne

 
 
 

Ekrany akustyczne a w zasadzie panele akustyczne są jednym z najczęściej wykorzystywanych elementów dźwiękochłonnych do wznoszenia barier mających na celu ograniczenie hałasu drogowego docierającego do zabudowań usytuowanych wzdłuż dróg i autostrad.

Wynika to między innymi z bardzo dobrych parametrów akustycznych tych paneli, długoletniej trwałości, łatwości ich montażu, wysokiej estetyce i relatywnie niskim kosztom całkowitym. Ekrany akustyczne mają wiele zalet, wśród których trzeba wymienić ich ergonomiczną a jednocześnie efektywną budowę. Składa się ten najbardziej powszechny i najczęściej używany, czyli panel typu "zielona ściana" z odpornej na korozję ocynkowanej ramy wraz z zabezpieczającą z zewnątrz powierzchnię ekranu siatką stalową i wypełnienia izolującego z wełny skalnej isoroc pochłaniającego falę dźwiękową.

Najczęściej powierzchnia ekranów dźwiękowych osłonięta jest zieloną siatką z tworzywa sztucznego zapewniającego estetykę oraz zabezpieczającą wypełnienie ekranu akustycznego lub przygotowana w innych technologiach skutecznie pochłaniających dźwięk przejeżdżających pojazdów lub innego typu źródła zbyt dużej mocy dźwięku w pobliżu zabudowań lub innych wymagających ochrony dźwiękowej terenów

Zgodnie z obowiązującym obecnie Rozporządzeniem Ministra Środowiska z dnia 14 czerwca 2007 r. w sprawie dopuszczalnych poziomów hałasu w środowisku (Dz.U. 2007 nr 120 poz.826) ochronie akustycznej podlegają 4 podstawowe grupy terenów – wymienionych w załączniku do rozporządzenia. Kwalifikacja badanych obszarów do wymienionych w załączniku grup terenów winna odbywać się na podstawie aktualnego przeznaczenia terenu, zgodnie z obowiązującym planem zagospodarowania przestrzennego lub innym dokumentem stwierdzającym przeznaczenie badanego obszaru.

Staramy się dokładać wszelkich starań aby zarówno montaż jak i merytoryczne i techniczne przygotowanie do niego stały na najwyższym poziomie i spełniały wszystkie powyzsze normy. Dzięki temu oferowana przez nas usługa sprzedaży i montażu ekranów dźwiękochłonnych to dobry wybór. Zachęcamy do skorzystania z naszej oferty i sprawdzenia jej w praktyce

 
 
     
  copyright by stalem   O nas   /   Oferta   /   Ekrany akustyczne   /   Współpraca   /   Partnerzy   /   Kontakt